فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًى

اتوبوس نوشت 2!!

توی اتوبوس نشستم هنوز از نم بارون روی شیشه های اتوبوس نشسته،یه مادر با دو تا بچه اش سوار میشن و صندلی رو به روی من میشینن،دختر کوچولوش از همون اول شروع میکنه به صحبت کردن.مامان خدا حوصله داره این همه درخت بکاره؟مامان خدا حوصله داره این همه بارون بچکونه؟مامان خدا حوصله داره این همه مریض و خوب کنه؟

مامان....

مامان....

مامان...

مامان خدا حوصله داره این همه مورچه ی کوچولو درست کنه چشماش درد نمیگیره؟ مامان خدا عینکیه؟

مامان خدا حوصله ما بچه ها رو داره؟

معلوم بود این مادر حوصله جواب دادن به سوالهای بچه اش رو نداره آخرش گفت آره عزیزم خدا حوصله اش خیلی زیاده...

»خدا حوصله اش خیلی زیاده»

 

إ‌ إ إ مامان چکمه های تق تقی این خانوم شبیه چکمه هایی که تو داری هر وقت میپوشی بابا میگه شبیه جادوگر شهر اوز میشی!!!

دلم نمیخواست به مادرش نگاه کنم میدونستم داره از خجالت سرخ میشه،یه تشری به بچه اش زد و نشوندش،اشک تو چشم های دخترش جمع شد و گفت پس میرم بچه خدا میشم چون خدا حوصله ی منو داره،دیگه هم تو رو اینقدر اذیت نمیکنم!مامان فقط یه سوال دیگه اینو بهم جواب بده دیگه هیچی نگو چجوری میتونم برم تو آسمون تا بتونم بچه ی خدا بشم؟؟!!

»میخواد بره بچه ی خدا بشه....میخواد بره تو آسمون....»

 

پسرش تا این موقع که ساکت بود یه دفعه کتابشو در آورد و نشون مامانش داد و گفت مامان به این بچه ها میگن امام خمینی اگه امامه پس چرا عکسش و من تا حالا ندیدم چرا عکسش تو خونه ما نیست؟؟؟!!مادرش سرش و آورد جلو و گفت بعدا برات توضیح میدم!!!

از کتاب های دبستان به غیر شعر بازباران و روباه و زاغ و انار و قصه های حسنک و تصمیم کبری و .....عکس امام هم یادمه که صفحه اول کتابمون بود و زیرش نوشته بود امید من به شما دبستانی هاست همون موقع از خوشحالی ذوق مرگ میشدم که یکی هم به ما امید داره!هر چند که سنمون به عمر عزیز امام قد نداد...

دبستانی های مخاطب شما دیگه سنشون از دانشگاه هم گذشت و حالا نسل بعدش تازه به دانشگاه رسیده...یار دبستانی من...یار دبستانی من پاره آجر در دست تو چه کار میکند؟؟...حالا حال  ِ امیدتون چطوره؟

 

 

پی نوشت ١)این روزها همه چیزش یک طرف،آمدن عرفه هم یک طرف!!

پی نوشت٢)این روزها زیاد در مورد حضرت حر شنیده ام!!شاید به برکت کربلایی شدن تو باشد مهربان الهام!!خدایا حریتم بخش به حق حضرت حر....

پی نوشت٣)کلا این ماه ذی الحجیتان مبارک!!

بعدا پی نوشت):

ستاره سحر از صبح انتظار دمید
غدیر از نفس رحمت بهار چکید

گرفت دست قدر،رایت شفق بر دوش‏
زمین به حکم قضا آب زندگى نوشید

«الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمؤمنین والائمة (ع)»

   + سیده کوچک ; ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٥
comment نظرات ()