فَاخْلَعْ نَعْلَیْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًى

و مرگ شروع دیگری است...

تراژدی در سه پرده!

پرده اول:

توی مطب پزشک منتظر نوبت نشسته بودم،که یه بچه ای دست مامانش و گرفت و وارد اتاق پزشک اطفال شد تا اون دکتر رو با روپوش سفیدش دید رفت پشت سر مامانش قایم شد و شروع کرد به گریه کردن و گفت مامان چرا این روح ِ شبیه  اون روح ِقبلیه تازه این پیرم هست!! هر کاری کردن آروم نشد تا اینکه توی بغل مامانش آروم گرفت... 

 پرده دوم:

با مامانم از مطب پزشک اومدیم بیرون از چند تا خیابون که رد شدیم ۵،۶ تا بنگاه مسکن شلوغ رو دیدیم.مامانم میگن چه قدر مردم دنبال خونه میگردن!

خرید،فروش،رهن،اجاره...!!

  پرده سوم:

وارد دانشکده که میشم میبینم روی یه پارچه مشکی نوشته با نهایت تاسف و تاثر درگذشت ناگهانی...

یکی از بچه های ورودی خودمون بود،ترم اول باهاش کلاس داشتم به عکسش که نگاه  میکنم،میبینم پشت همین صندلی های دانشکده گرفته شده!

هر کس عکس رو میبینه یه آهی میکشه و سرش و میندازه پایین و میره،هنوز وایسادم و عکس رو میبینم که یه صدایی از پشت سرم میگه زندگی یعنی همین!!

 اضافه نوشت١: کُلُّ نَفْسٍ ذَآئِقَةُ الْمَوْتِ وَ إِنَّمَا تُوَفَّوْنَ أُجُورَکُمْ یَوْمَ الْقِیَامَةِ فَمَن زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَ أُدْخِلَ الْجَنَّةَ فَقَدْ فَازَ و َما الْحَیَاةُ الدُّنْیَا إِلاَّ مَتَاعُ الْغُرُورِ؛

همه کس مرگ را می چشد، و به تحقیق در روز قیامت مزد اعمال شما را، به کمال خواهند داد و هر کس را از آتش دور سازند و به بهشت درآورند به پیروزی رسیده است و این زندگی دنیا جز متاعی فریبنده نیست.(سوره آل عمران، آیه 185)

اضافه نوشت٢:چه قدر مامان ها موجودات عجیبی هستن!

   + سیده کوچک ; ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۱/٢۳
comment نظرات ()